'; Ankara Beysu Konakları İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı

Ankara Beysu Konakları İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı

Ankara Beysu Konakları İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı

Ankara Beysu Konakları İç Mimarlık 

Ankara Beysu Konakları iç mimarlık ve çevre tasarımı ile açık alanların göze hitap eden birer estetik unsur olarak karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz. Görenlerin enerjisini yükselten görselliği ile ön plana çıkan tasarımlar, çevre tasarımından duyduğunuz beklentilerinizi tam olarak karşılamanıza yardımcı olur. Proje, üretim ve uygulama hizmetlerinin sunulduğu iç mimarlık ve çevre tasarımı hizmetleri kapsamında ekonomik, sosyal kültürel ve teknoloji üçgeninde doğru sonuçlar alınıyor. Sadece görsellik açısından değil, aynı zamanda da ergonomi açısından daha avantajlı olan tasarımlar, kullanıcıların ihtiyaçlarına hitap eden bir konseptte şekilleniyor. Fikirlere dayalı olan bir anlayış ile sunulan hizmetler, estetik ve ergonomiyi bir arada buluşturuyor. İnsanların sosyal yaşamda çok daha iyi bir dünyaya sahip olması için çevre, mekan ve insan üçgeninde hizmetlerin sunulması, çağdaş tasarımların modern yorumlar ile birleşmesine olanak sağlıyor. Çevrenin korunması ve sürdürülebilir olmasında da oldukça etkili olan hizmetler farklı konseptlerde yeşil ve mavi ile buluşmamıza yardımcı oluyor. Bu kapsamda son yıllarda en çok tercih edilen açık alan oturum tasarımlarında çeşitli konseptler yer alıyor. Bu konseptler arasında en çok tercih edilenler arasında ateş çukuru adı verilen yapılaşma oluyor. Bu çukur, oturma gruplarının tam ortasında bir orta sehpa gibi konumlanıyor. İçerisine odun veya kömür atarak ateş yakabileceğiniz bu alanlar, akşamları bir yandan kahvenizi yudumlarken diğer yandan da arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz özgün bir ambiyans oluşturmanıza yardımcı oluyor. Eğer bahçenizde yeteri kadar alan varsa pişirme alanı veya açık bir mutfak da ekleyerek bahçenizi gerçek bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz.

İç Mimari ve Çevre Dizaynı Ankara Beysu Konakları

İç mimari ve çevre dizaynı Ankara Beysu Konakları kapsamında ön plana çıkan bir başka favori tasarım isem bank formundaki oturma düzenlerinin hayatımıza girmesidir. Özellikle küçük alanlarda tercih edilen bank formundaki oturma düzenleri, daha fazla kişiyle aynı anda oturarak sohbet etmenize ve unutulmaz anılarınızı paylaşmanıza olanak sağlıyor. Özellikle ahşabın ön plana çıktığı bu alanlar, suya dayanıklı malzemeden üretildiğinde çok daha uzun yıllar ilk günkü formunu koruyarak kullanmanıza yardımcı oluyor. Sağlam ve dayanıklı malzemelerden tercih ettiğiniz dış mekan ürünleri, zamansız modelleri ile yaşamınıza renk katıyor. Özellikle pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte çok daha büyük bir öneme sahip olan bahçe tasarımları, müstakil bir yaşam tarzını benimseyenler için oldukça önemli bir konu. Bu alanlarda tercih edebileceğiniz ve tüm aileyi bir araya toplayabileceğiniz bir yardımcınız var. Bahçe tasarımının olmazsa olmazları arasında bulunan çardaklar, hem görsel açıdan estetik bir ambiyans oluşturuyor hem de sağladığı gölgelik imkanı sayesinde işlevselliğini koruyor. Çardağın altına oturma grubunu veya yemek masasını yerleştirerek günün her saatinde bu alandan faydalanabilirsiniz. Eğer bahçenizde küçük bir orman alanı oluşturmak istiyorsanız düzensizliğin düzeninden faydalanabilirsiniz. Bunun için ekim alanlarını düzensiz bir şekilde yaparak, farklı bitkileri aynı ortamda buluşturabilirsiniz. Bunun için çalı formlu bitkiler, yürüme yolları, doğal taşlardan oluşturulan zeminler, minik bir gölet ve açık hava şöminesi işinizi görecektir. Salaş bir ortam isteyenlerin tercihi olan bu konsept, hem tasarımın kendiniz tarafından yapıldığı izlenimini verir hem de görsel uyumunu düzensizlikten alır.

Ankara Beysu Konakları İç Mimari ve Çevre Düzeni

Ankara Beysu Konakları iç mimari ve çevre düzeni için pek çok alternatif var. Eğer geniş bir bahçeniz varsa o alanda pergolaları tercih edebilirsiniz. Evinizi küçük bir otele dönüştürmenize yardımcı olacak pergola altına bar masası kurdurarak keyifli bir arka bahçeye sahip olabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte uzun zamanlar geçirebileceğiniz pergola altında aynı zamanda çevresel faktörlerin olumsuz etkilerinden de korunabilirsiniz. Son dönemde oldukça yaygın olan ateş çukuru ise bütün yakınlarınızı tek bir çember etrafında toplamanıza yardımcı olacaktır. Özellikle akşam saatlerinde ateşin verdiği dinginliği göz önünde bulundurarak görsel açıdan oldukça estetik bir ambiyansa sahip olabilirsiniz. Özellikle metropollerde yaşayanlar günlerini doğaya hasret bir şekilde geçirirler. Bu hasretliğin bir nebze olsun dindirmek için arka bahçenizde kendi dünyanızı kurabilirsiniz. Bu dünyada aynı zamanda maviliklere de yer vermek istiyorsanız süs havuzu veya yapay gölet ile mekanlara değer katabilirsiniz.

 

 

Yukarı Dön
Kapat Zoom