'; Ankarada İç Mimar Arayanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Ankarada İç Mimar Arayanların Dikkat Etmesi Gereken 5 Husus

Ankarada İç Mimar Arayanların Dikkat Etmesi Gereken 5 Husus

Evinizin hayal ettiğiniz gibi olması, özel alanınızı dilediğiniz gibi dizayn etmeniz bütün yaşamınızı olumlu yönde etkiler. Günün sonunda hayal ettiği evde vakit geçirmeyi kim istemez ki? Eğer siz de bu kurduğunuz hayali gerçeğe dökmek istiyorsanız, bunu sağlayabilecek bir iç mimar ile çalışmalısınız. Birçok iç mimar arasından seçim yapmak zorunda olmanız kafanızın karışmasına sebep olabilir. Endişelenmeyin, sizler için Ankarada iç mimar seçerken dikkat etmeniz gerekenlerin hepsini derledik.

Seçeceğiniz İç Mimarlık Firmasının Önceki Projelerini İnceleyin.

İç mimarlık firması ile çalışmak istiyorsanız tabii ki ilk yapmanız gerekenlerden biri firmayı araştırırken örnek işleri incelemektir.

Dizayn olarak hoşunuza gitmeyen çalışmalar olabilir ancak şunu unutmayın ki iç mimar her zaman müşterisinin hayallerini gerçekleştirmek için çalışır. Projeyi somut olarak beğenmemeniz iç mimar ile doğrudan bağlantılı değildir.

Projede dikkat etmeniz gereken şey o projenin başarısı, tekniği, kalitesi ve ne kadar sürede gerçekleştiğidir. Eğer hayalinizdeki tasarımı gerçeğe dökebileceğini düşünüyorsanız doğru iç mimarı seçmeye yaklaştınız demektir.

Bu noktada elbette tarzınıza yakın olup olmadığına da dikkat etmeyi unutmayın.

İç Mimarın Daha Önce Hangi Alanları Tasarladığına Dikkat Edin.

Diyelim ki siz evinizin iç mimarisini tasarlamak istiyorsunuz ancak karşılaştığınız mimar daha çok klinikler üzerine çalışmış.
Size tavsiyemiz seçim yaparken deneyimi ön plana çıkarmanız. Çünkü ev tasarımında daha önce uzmanlaşmamış bir mimar istediğiniz etkiyi vermeyebilir.

İç Mimarlık Ofisinin Referanslarına Göz Atın.

Referans her zaman ne olursa olsun kurtarıcı bir etmendir diyebiliriz. Biliyorsunuz ki yalnızca ilgili bölümden mezun olmak yeterli değildir. İş pratiğe döküldüğü zaman sorunlar ortaya çıkabilir.

Örnek işleri inceledikten sonra ilgili iç mimarın kimlerle çalıştığını, kimlerin referans olduğunu göz önünde bulundurun.

Imagen7 1030x773 1

İşi Ne Kadar Sürede Gerçekleştirebileceğini Araştırın.

İç mimarların en önemli görevlerinden biri de belirli bir zaman çizelgesine bağlı olarak planlı ve disiplinli hareket etmektir. İç mimar, sizin talep ettiğiniz zaman dilimi içerisinde işi bitirmelidir.
Planlarınızda aksamalar olmaması için işi makul bir zaman içerisinde tamamlayabileceğinden emin olmalısınız.

Müşterilerine Karşı Tavırlarına Dikkat Edin

Bir proje gerçekleşeceği zaman, hangi proje olursa olsun uyumlu bir dinamik yakalamak son derece önemlidir. İç mimarın müşterilerin taleplerini nasıl değerlendirdiğini, nasıl bir ilişki kurduğunu öğrenin.
Bu sayede proje aşamasında iletişim kopukluğu yaşamadan açık iletişimle hayallerinize kavuşabilirsiniz. Bütün bunları dikkate aldıktan sonra rahatça seçiminizi yapabilirsiniz.
“Ankarada İç Mimar Arayanların Dikkat Etmesi Gereken 5 Husus” başlıklı yazımızdan memnun kaldıysanız “Ev Dekorasyon Fikirleri” yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yukarı Dön
Kapat Zoom