'; Beytepe 1923 Ayrıcalıkları » Move Mimarlık A.Ş.

Beytepe 1923 Ayrıcalıkları

Beytepe 1923 Ayrıcalıkları

Beytepe 1923 Ayrıcalıkları

Beytepe 1923 yeni deprem yönetmeliğine göre incelenen ve onaylanan bir projedir. Ankara’nın tek Tasarım Gözetim ve Kontrol Hizmetini (TGUA) alan ilk proje özelliğine sahiptir. Ayrıca gökdelenin analiz ve tasarımının yapıldığı ilk Ankara projesi olarak karşınıza çıkar. Meydan konsepti ile geliştirilen yapı, 56 cadde mağazası, açık hava tesisi ve ziyaretçilerin kendi geniş bahçesini kullanma imkanı sunan 26 teraslı dükkan sunmaktadır. Geniş peyzajlı alanlarının yanı sıra bölgenin en büyük 2+1 ve 3+1 dairelerine sahiptir. Bunun yanı sıra 4+1 ve 5+1’de geniş ve ferah balkonları vardır. Engelsiz manzara imkanı sunan yapı, 2 fiber internet altyapısı, 24 saat güvenlik hizmeti, her blokta 2,5 m/s’lik 4 asansör, kaliteli ve aktif sosyal yaşam alanı, kapalı ve açık otopark, yerden ısıtma ve klima, oyun alanları sunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yapı ulaşım kolaylığı da sağlar.

Beytepe 1923 Yaşam Alanı

Proje, Ankara’nın en gözde bölgelerinden biri olan Beytepe’de tasarlanmıştır. Bu açıdan Beytepe 1923, Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı üzerinde yer alır. Avantajlı konumu ile öne çıkan proje, çok sayıda eğitim kurumuna, mağazaya, bankaya ve hastaneye yakındır. Aile konseptinde tasarlanan projenin daireleri ise çeşitli şekillerde karşınıza çıkar. Bütün daireler 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olarak tasarlanmıştır. 33 ve 31 katlı iki apartman bloğu ve toplam 230 daireden oluşan konutların büyüklükleri 115 metrekare ile 307 metrekare arasında değişmektedir. Bunun yanı sıra projede konut binalarına ek olarak 56 cadde dükkan da yer almaktadır.

Ankara’nın ilk TGUA Uyumlu Projesi: Beytepe 1923

Depreme karşı yalıtımlı yapılar ‘özel yapı’ kategorisine girer. Bu kapsamda T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, özel yapıların planlanması ve yürütülmesi aşamasında belirli uzmanlarla işbirliği öngörür. Tasarım Gözetim ve Kontrol Hizmeti olarak adlandırılan bu sisteme göre, deprem yalıtımlı bir binanın hem sahaya özel deprem tehlike analizi hem de gökdelen seviyeleri analiz ve planlamasında tasarım yöneticileri ile birlikte çalışması zorunludur. Bu açıdan Beytepe 1923, Ankara’nın TGUA uyumlu ilk projesi olarak karşınıza çıkar.

Yukarı Dön
Kapat Zoom