'; Dekorasyona Uygun Halı Seçmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar » Move Mimarlık A.Ş.

Dekorasyona Uygun Halı Seçmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Dekorasyona Uygun Halı Seçmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Dekorasyona Uygun Halı Seçmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

En özel alanlarımızda kullanılmak üzere seçtiğimiz halı hem dekoratif bir anlam içermekte hem de zemin kaplamasında ki ihtiyacımızı gidermektedir. Halı seçimi faydalarından dolayı dikkat gerektiren ve bazı kriterlerin aranması gereken bir durumdur. Halı seçiminde Öncelikle halının kullanılacağı zeminlerin belirlenmesi gerekmektedir. Halının uygulanacağı zemindeki mümkün olan ebat ya da halı ölçüsünün belirlenmesi gerekmektedir. Evin dekorasyon özelliklerine eşyalarınızın durumuna Sizlerin de isteklerine göre halının çeşidinin belirlenmesi gerekmektedir. Yaşam tarzınıza göre halı tarzınızı belirleyerek koyacağınız ortamdaki renk uyumunu tercih etmelisiniz. Aynı zamanda alacağınız halının marka kalite ve diğer özelliklerini de göz önünde bulundurarak bütçenize göre tercih yapmanız gerekmektedir. Klasik dekorasyon halı seçimi nasıl yapılır

Klasik Dekorasyon Hali Seçimi

Düz halıların aksine klasik dekorasyon halı seçimi hem zevkli hem de zordur. Kullanılacağı alana göre seçilmesi gereken klasik dekorasyon halı çeşitleri farklı renk ve farklı desen seçenekleriyle alıcılarına sunulmaktadır. Genel itibariyle konfordan ziyade göze hitap eden bu modeller koyulacak alanlara uyum sağlaması gerekmektedir. Bu konuda klasik dekorasyon desenli halı seçimleri yapılırken koltuk takımlarını ev içerisindeki koyacağınız yer duvar rengi ve oluşturacağı ve renk uyumunun tamamıyla bütünsel olarak düşünülüp karar verilmelidir. Dekorasyon yönüyle değerlendirilen halılar halıda kullanılan iplik çeşidi yönüyle de değerlendirilmelidir. Bu durum kolay kolay temizlemenin kolay pislenmesi herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olup olmaması ve benzeri durumları öğrenebilmeniz ve engelleye bilmeniz için önemlidir.

Aslında Zor Değil! Düzenli Bir Ev İçin Öneriler

Evlerinizi A’dan Z’ye düzenli görünüme sahip bir hale getirmek zor değildir. Çeşitli özellikleri ve beklentilerinizin ortaya koyularak halı seçimi yapılması aynı zamanda ev düzeni için atılan en büyük adımlardan biridir. Halı seçimlerine unutulmamalıdır ki hala ev dekorasyonlarını tamamlayıcı unsurlarıdır. Dekorasyon halı seçimi yaparken evinizin bütün alanlarında kullanacağınız halıların baştan sona ortamını yansıtan özellikte ve renkte olması gerekmektedir. Aksi durumda hem ortamı ile hem de evinizin oluşturmuş olduğu ambiyans ile alakasız bir durum ortaya çıkacaktır. Düzenli bir ev görünümü için mobilyalarınıza uyum gösteren ya da mobilyalarınız da tam anlamıyla zıtlık taşıyan halılar seçilebilir. Kullanacağını alanlara kullanım türüne göre muhakkak surette halı çeşitleri arasında bir seçim yapmanız gerekmektedir. Halı çeşitleri arasında yapacağını tercihlerde halıların özelliklerini araştırarak fayda ve zararları bakımından size en uygun olanı seçmelisiniz.

Yukarı Dön
Kapat Zoom