'; Dikey Bahçe Avantajları Ve Kullanım Kolaylığı » Move Mimarlık A.Ş.

Dikey Bahçe Avantajları Ve Kullanım Kolaylığı

Dikey Bahçe Avantajları Ve Kullanım Kolaylığı

Dikey Bahçe Avantajları Ve Kullanım Kolaylığı

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan dikey bahçe uygulamaları hidroponik kullanılarak askıya asılmış bir vaziyette dikey olarak konumlandırılmış bitki yetiştirmek için kullanılan bir sistemdir. Mekandan ve zeminden bağımsız olarak duvarlara tutturulabileceği gibi yere monte edilen direklere de sabitlenebilir. Çok eski zamanlardan beridir bu uygulamadan kullanıldığı bilinmekte olan uygulamalardır. Günümüzden ekilebilir alanların şehir alanlarından uzak olması şehirlerinde bitki açısından yoksun olması dikey bahçe konusunda insanların daha çok merak etmesine yol açmaktadır.

Yapay Dikey Bahçelerin Bizlere Sunduğu Avantajlar Nelerdir

Dikey bahçeler her alanda saksı bitkileri haricinde mükemmel bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Onu da az yer kaplayan duvarda olduğu için hiçbir engel teşkil etmeyen dikey bahçeler bakım konusunda da oldukça kolay bir işlem sunmaktadır. Dikey Bahçeler saksı bitkilerinin aksine çok daha fazla renklilik taşıyan ve bulundukları alanı adeta bir orman görünümüne çeviren mükemmel bir süs seçeneğidir. Özellikle büyük şirketlerde insanların karşılandığı alanlarda otel ve benzeri yerlerde kullanılmakta olan dikey bahçeler etkileyici görülmekte kalmayıp doğal sakinleştirici etkiye de sahiptir. Dikey bahçe hem iç mekanlar da hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Bulundukları ortamda hava akışını sağlayarak havanın temizlenmesini ve değişmesine yardımcı olur. Duvardaki boş alanları doldurarak ortamların etkileyici yöntemlerle doldurulmuş olmasını sağlar.

Yapay Dikey Bahçeler Nereden Tercih Edilmelidir

Dikey bahçeler dilediğiniz her yerde kullanabileceğiniz mükemmel tercihler arasındadır. Aynı anda birden çok bitkinin bir arada olmasına da imkan sağlayan Dikey bahçe uygulamaları sayesinde ortamın gürültü kirliliğinin önlenmesi mümkündür. İç mekanlarda tercih edebileceğiniz gibi binaların dış mekanlarında da tercih edebilirsiniz. Özellikle peyzaj alanlarında kullanılmakta olan dikey bahçeler yeşillik bakımından verecektim bakımından farklılık istediğiniz her yer için dış ortamlarda etkilenmeyen en doğru tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dikey Bahçeler betonun çirkin görünümünü kapatmak için en güzel tercih olarak seçilebilir. Çevre dostu olan dikey bahçenin tüm ekipmanları geri dönüştürülebilir. Dikey bahçe sistemleri ile sebze meyve ve hatta şifalı otları yetiştirilmesinde mümkündür. Negatif görünüme sahip tüm ortamlarda pozitif görünüm kazandırma özelliği sayesinde bulunduğu ortamı olumlu katkılar sağlar. Alan konusunda sıkıntı yaşadığınız çok ortamlarda az hacim kaplaması nedeniyle ne dediğiniz daha çok daha fazla büyük bir bahçeye sahip olma imkanı sunar.

Yukarı Dön
Kapat Zoom