'; Doktor Ofisi Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? » Move Mimarlık A.Ş.

Doktor Ofisi Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Doktor Ofisi Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Doktor Ofisi Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Doktor ofisi dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Doktor ofislerinin tasarımı büyük ölçüde işin türüne bağlıdır. Ancak bir doktor ofisi dekore ederken de göz önünde bulundurulması gereken faktörler mevcuttur. Mevcut alanın büyüklüğü ve bir günde veya belirli bir süre içinde kaç hasta ziyaretinin beklendiği gibi faktörler dekorasyonu etkileyen unsurlardır. Ayrıca, uygulanacak bir uzmanlık olup olmadığını ve klinik cihazların tanı veya tedavi için yaygın olarak kullanılıp kullanılmadığını da dikkate almak önemlidir. Kliniğinize giriş, hastalarınızın konforu üzerinde büyük etkisi olan önemli bir konudur. Refakatçi için yeterli alana sahip bir klinik ve girişi kolaylaştırmak için geniş bir kapı olması hastaların dikkat ettiği konulardan bazılarıdır. Bu yüzden girişten resepsiyona kadar taban alanını azaltan her türlü mobilya dekorasyon ürünleri ortadan kaldırılmalıdır. Bunun yanı sıra dikkat edilecek farklı noktalar da vardır.

Doktor Ofisi Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Doktor ofisi dekorasyonu için göz önünde bulundurulması gerekilen ilk faktör temizliktir. Çünkü temiz ve ferah dekorasyonu ile hastaların ilgisi çekmelidir. Bu açıdan ofisin dikkat çekici mimarisinin hastanın zihninde kaldığını unutmamak gerekir. Ayrıca bütün mobilyaların farklı tasarımları olmalıdır. Bunun yanı sıra doktor muayenehanesi dekore edilirken doktora kullanışlı ve steril bir ortam sağlayan ofis mobilyaları tercih edilmelidir. Genellikle açık renklerin tercih edildiği doktor ofisi dekorasyonunda masa ve sehpa farklı tasarımları ile dikkat çekmelidir. Buna ek olarak koltukların birbirine yakın olmaması gerekir. Koltukların birbirine çok yakın olması, hastalığa sahip kişilerin bulunduğu ortamda rahatsızlık yaratır. Bekleme odaları çeşitli mikropların çoğalması için çok uygun ortamlar olduğundan kolay, hızlı ve sık sterilize edilebilen minderlerin seçilmesi tavsiye edilir. Ayrıca koltuklar rahat ve sade olmalıdır. Hastaların yeterli alana ve oturma alanına sahip olacak şekilde konumlandırılmalıdır.

Doktor Ofisi Dekorasyonunun Önemi

Çocuk ve aile psikolojisini göz önünde bulundurarak döşenmiş bir doktor ofisi, korkulan doktor randevusunu stressiz bir deneyim haline getirebilir. Çocuk veya aile için samimi gelmeyen bir mobilya tasarımı, bu kişilerin kliniğine geri dönmek istememelerine neden olabilir. Bunun yanı sıra hastaların steril bir ortamda bulunabilmeleri de gerekir. Bunlardan dolayı doktor ofisi dekorasyonu hem doktorlar hem de hastalar için önemlidir.

Yukarı Dön
Kapat Zoom