'; Ev Pencere Modelleri Nasıl Seçilir? » Move Mimarlık A.Ş.

Ev Pencere Modelleri Nasıl Seçilir?

Ev Pencere Modelleri Nasıl Seçilir?

Ev Pencere Modelleri Nasıl Seçilir?

Ev pencere modelleri nasıl seçilir? Bu soruya vereceğiniz yanıt sizi evinizde dışarıya bağlayan en önemli unsurdur. Yalnızca evlerde değil aynı zamanda iş yerlerinde de pencereler ortamın aydınlanması ve manzaranın keyfini çıkarmak yeni bir ambiyans kazanabilmek için ciddi manada önemlidir. Ev pencere modelleri için iç mimarlık firmasından hizmet alabilirsiniz.

Seçilen pencerelerle yaşanmaya değer bir manzaraya sahip olmak ve çok daha aydınlık bir dizayn etmek mümkündür. İç mimarlık çalışmaları yürüten alanında profesyonel firmalardan yardım alarak istediğiniz gibi bir ev dekorasyonunu gerçekleştirebilirsiniz. Böylece evinizin en sevdiğiniz köşelerinden birisi pencere önleri olabilir.

Gökyüzü Manzaralı Çatı Pencereleri

Neredeyse istisnasız olarak bütün insanlık gökyüzünü seyretmeyi gece yıldızlar altında yatabilmeyi bir lüks olarak nitelendirmektedir. Ancak Türk milleti özellikle ikliminin sıcak geçtiği bölgelerde yaz aylarını çatı katı denilen kısımlarında geçirmekteydi. Bu alanlarda gecenin o huzur verici manzarası ve yıldızların ahengi ile tüm stresinden kurtulabilmekteydi.

Önümüzde ise çatı sistemleri bina yapıları değişmesi nedeniyle bu ambiyanslı yakalamak isteyenlerin çatı katlarında gökyüzüne açılan bir pencere oluşturmaları gerekmektedir. İç mimarlık çalışmaları arasında en çok sevilen çatı pencereleri ile gökyüzünü izleyerek tüm dertlerinizden sıkıntılarınızdan kurtulabileceğiniz mimari dekorasyon fikirlerini hayata geçirebilirsiniz. Yalnızca manzara ile kalmayın odanızın çok daha fazla güneş alarak ihtiyaç duyduğunuz güneş ışığından faydalanmanızı ve temel sağlıklı yaşam ihtiyaçlarınızı gidermenizi sağlamaktadır.

Gizlilik İçin Opak Canlı Pencere Seçimi

Opak denildiğinde akla ışığı ve görüntüyü geçirmeyen maddeler gelmektedir. Yaşam alanlarında da kullanılan opak pencereler tam manasıyla gizlenen ve mahremiyetinizi korumaya yönelik tasarlanmaktadır. Belirli bir bölümün opak pencereler ile donatılması sayesinde o alanın gizliliğinin korunması mümkündür. Kişilerin kullanımına iç mimarlık çalışmalarına göre farklı opak cam çeşitleri kullanılabilmektedir.

Gereksinimlerini karşılamak maksadıyla yarı saydam ya da tam opak cam çeşitleri kullanılabilmektedir. Bu sayede özellikle yatak odası gibi önemli alanlarda dışarıdan evin içinin görünmesi engellenebilmektedir. Sizlerde yaşam alanlarınızda ki mahremiyetini önem sorsanız Türkiye’nin en prestijli projelerinden yer alan Move mimarlıktan destek alabilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınız estetik bir görünümü kazanırken sizin de içinizi rahatlatacak gizliliği sağlayabilirsiniz.

Yukarı Dön
Kapat Zoom