'; Harika Salon Tasarımları Için 5 Dekorasyon Fikri » Move Mimarlık A.Ş.

Harika Salon Tasarımları için 5 Dekorasyon Fikri

Harika Salon Tasarımları için 5 Dekorasyon Fikri

Harika Salon Tasarımları için 5 Dekorasyon Fikri

Harika salon tasarımları için 5 dekorasyon fikri ile yeni tasarımlara sahip olabilirsiniz. Son zamanlarda en çok tercih edilen salon dekorasyonları birçok kişi tarafından beğenilerek tercih edilmektedir. Evlerin en şık ve en özel olan alanları salonlardır. Bu nedenle bu alanların dekorasyonları büyük ölçüde özel olması gerekmektedir.

Son zamanlarda kullanılan iç mimarlık hizmetlerinde en özel dekorasyonlar L koltuklar tarafından olmaktadır. Kullanılan koltuk modellerinin genellikle gri ve nude tonlarında olduğu görülmektedir. Bu ton koltukların yanına küçük halılar ve orta sehpası ile eşsiz bir dekorasyon yaratılmış olacaktır.

Bir diğer dekorasyon ise duvar kağıtlarının benzersiz güzelliği ile yapılır. Seçilen eşsiz duvar kağıtları ile her an özel kılınacak be güzel anların tadı çıkarılacaktır. Daha sonra ise tercih edilecek olan halıların özenli ve odaya uygun olarak seçilmesi son zamanlarda en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Kapı ve Pencereler İle Salon Renklendirme

İç mimarlık salon dekorasyonları için küçük olarak görünse bile büyük bir öneme sahip olan kapı ve pencerelerin renklendirmelerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Genellikle her evde olduğu gibi pencere renkleri beyaz olmaktadır. Ancak bu renklerin ahşap severler için ahşap olması dekorasyon için büyük bir farklılık yaratmaktadır. Tercihinizi bu yönde yaparak kullanacağınız her dekoratif üründe salonun havasının ne kadar değişmiş olduğunu fark edebileceğiniz bilinmektedir.

Tercih edilecek olan her rengin oda dekorasyonu için uygun ve bir bütün oluşturacak olduğunu göz önünde bulundurarak seçimler yapılması gerekmektedir. Bu sayede benzersiz bir tasarım elde edilmiş olacaktır.

Duvar Renk Önerilerimiz

Salon dekorasyonu için en önemli unsurlardan birisi duvar rengidir. İç mimarlık hizmetlerinde duvar rengi olarak son zamanlarda taş rengi kullanılmaktadır. Bu ton kullanılan dekorasyonların genellikle gri tonlarda olduğu görülmektedir.

Kırmızı ve turuncu gibi renklerin ise farklılık yaratarak insana ferahlık verecek tonlar olduğu da bilinmektedir. Bu tonların kullanılması pozitif enerjinin çekilmesi ve daha sağlıklı bir yapıya sahip olunmasını sağladığı görülmektedir.

Tek duvarın farklı renkler ile boyanması ile ev dekorasyonu değişik bir hal alacaktır. Bu nedenle duvar boyamasında kullanılacak olan koyu yeşil renklerin televizyon arkasında bulunmaz bir manzara oluşturacağı bilinmelidir.

Yukarı Dön
Kapat Zoom