'; İç Mekân Bitkileri Ve Dekoratif Saksılar » Move Mimarlık A.Ş.

İç Mekân Bitkileri ve Dekoratif Saksılar

İç Mekân Bitkileri ve Dekoratif Saksılar

İç Mekân Bitkileri ve Dekoratif Saksılar

Günümüzde betonlaşmanın başlaması ile kişiler yeşilliğe hasret kalmakta ve bu yüzden de iç mekanlarda bitkiler besleneme ve bunlara uygun dekoratif saksılar ile iç mimarlık örnekleri göstermeye başlamaktadır. Ancak iç mekanlar yaşamımızın büyük bir alanını kapsamasından dolayı alana uygun bitkiyi seçmek ve evin bütününe uyacak olan dekoratif saksıyı seçmek büyük bir önem taşımaktadır.

Günümüzde ithalatın artması ile birlikte dünyanın birçok yerinde farklı özelliklere sahip bitkilere ve dekoratif saksılara ulaşmak mümkün olmaktadır. Çeşitliliğin bu kadar fazla olmasından dolayı ise kişiler yaşamış oldukları iç mekâna uygun tarzda bitkileri seçmeleri gerekmektedir. Bu bitkilerin yaşayacağı olan dekoratif saksılar ise hem bitkinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek yapıda olması gerekmekte hem de mekâna uygun olması gerekmektedir. Bu yüzden de kişilerin bu tarz seçimler yaparken birçok konuda uzman görüşü alması gerekmektedir.

İç Mekân Bitki ve Saksı Seçimi

İç mekân bitki ve saksı seçimi esnasında iç mimarlık alanında uzman kişiler ile çalışmak daima kişilerin yararına olmaktadır. Böylelikle alana en uygun seçimin yapılması sağlanmaktadır. Ancak bundan önce bir araştırma yapmak ve ne gibi seçenekleri olduğunu görmeleri de insanların bu seçimleri daha kolay yapmalarına yardımcı olmaktadır.

İç mekân bitkileri dış görünüşleri itibari ile oldukça beğenilmektedir. Ancak hem bitli seçiminde hem de dekoratif saksı seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar olmaktadır. Bunlardan ilki iç mekân bitki seçimi esnasında genellikle tropik bitkilerin seçilmesi gerekmektedir. Bunun sebebi ise hem görünüşleri itibari ile hem de bakım şartlarından dolayı oldukça büyük avantajları bulunmaktadır. Tropik bitkilere dekoratif saksı seçimi esnasında ise belli şartlar bulunmamaktadır. Çünkü her yaşam alanına kolaylıkla uyum sağlayabilmelerinden dolayı uzun ömürlü özellik göstermektedir.

Mekana Uygun Bitki Seçimi

İç mekân tasarımları esnasında seçilecek olan bitkinin hangi mekânda uyum göstereceği de büyük önem taşımaktadır. Kullanılacak olan yerin ev, iş yeri ve ofis gibi mekanlara göre de değişkenlik göstermektedir. Bunun sebebi ise hem dekoratif anlamda farklı bir görüntü yaratması hem de kullanılacak olan alandaki oksijen miktarının büyük bir kısmını kullanmasını istememekten kaynaklanmaktadır. Doğru bitki ve dekoratif saksı seçimi için ise iç mimarlık ofisleri ile anlaşmak her zaman en doğru karar olmaktadır.

 

Yukarı Dön
Kapat Zoom