'; İlham Veren Mağaza Dekorasyon Fikirleri » Move Mimarlık A.Ş.

İlham Veren Mağaza Dekorasyon Fikirleri

İlham Veren Mağaza Dekorasyon Fikirleri

Ankara’da iç mimarlık firması Move İç Mimarlık olarak bu yazımızda sizlere ilham olacak mağaza dekorasyon fikirleri ve tavsiyelerinden bahsettik.

Mağaza açmak veya mağazanızı dekore etmek istiyorsanız ancak dekorasyon ile ilgili kafanızda soru işaretleri varsa bu soru işaretlerini giderecek makalemizi okumaya devam edin.

İlk olarak mağaza dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken etmenlere göz atalım.

Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Mağaza dekorasyonunda temel amaç yalnızca satış yapmak değildir. Mağazaya gelen ziyaretçilerin rahat bir alışveriş deneyimi yaşamasını sağlamak ve iyi hissettirmek de oldukça önemlidir. Bunu sağlamanın en etkili yollarından biri de dekorasyondur. Mağazada kullanılan her detay ziyaretçiyi ve mağazanın atmosferini doğrudan etkiler.

1- En Güvendiğiniz Ürünleri Sergileyin

Mağaza vitrininde en gözde ürünlerinizi sergileyin. Böylece dışarıdan görenlerin dikkatini çekebilir ve mağazaya girmesini sağlayabilirsiniz. Tüketicilerin çoğu, mağaza seçiminde dışarıdan görüp mağazaya girmektedir. Siz de en güvendiğiniz, çok satan ürünlerinizi dışarıdan görünecek şekilde sergileyerek dikkat çekici hale gelebilirsiniz.

Daha dikkat çekici yapmak isterseniz mağazanızın tabelasında ışıklandırmalar kullanabilirsiniz. Böylece insanların ilgisini çekecek ve merak uyandıracaktır.

mağaza dekorasyon fikirleri

Görmüş olduğunuz bu mağaza dekorasyonunda sade ve modern bir tarz kullanılmış. Soğuk renkler ile modern bir görünüm yakalarken, camda sergilenen ürünler mağazayı ilgi çekici kılıyor. Tabelası ile hem küçük hem ilgi çekici bir mağaza dekorasyonu olmuş. Işıklandırma detayları da ürünlerin ve mağazanın kaliteli olduğunu gösteren detaylar olmuş.

Renklerin koyu olması mağazanın daha modern ve şık görünmesini sağlıyor. Size tavsiyemiz eğer modern mağaza dekorasyonu düşünüyorsanız koyu ve açık renklerin uyumunu da kullanmanız.

mağaza dekorasyon fikirleri

Bir ayakkabı mağazası örneği ile karşınızdayız. Burada dekorasyonun, ürünleri ne kadar kaliteli gösterebileceğini görüyoruz. Dış cephede vitrin ve ışıklandırmalarla ürünlerin sergilenmesi, iç dizaynı ile dış dizaynın birbirini tamamlaması mağazayı kaliteli gösteriyor. Bu tarz bir dekorasyon insanların dikkatini çekmeyi ve etkilemeyi başarır. Dekorasyon, ürünün kalitesini yansıtabilmelidir. Bu dekorasyonda ürünlerin kaliteli olduğunu yalnızca bakarak bile anlayabiliyoruz.

2- Işıklandırma Detayını Önemseyin

Doğru ışıklandırma her zaman ortamın atmosferini olumlu yönde etkiler. Hem ürünlerinizi sergilerken hem de mağazayı aydınlatırken etkileyici ve uyumlu ışıklandırma kullanabilirsiniz.

mağaza dekorasyon fikirleri

Bu mağaza tasarımında göz yormayan ancak etkileyici duran bir ışıklandırma olduğunu görüyoruz. Böylece ziyaretçiden rahat rahat ürünlere odaklanacak ve ışıktan gözleri yorulmayacaktır. Işıklandırmaların hafif kalması ile ürünlerin ön plana çıkması ziyaretçileri etkileyen detaylardan biri. Hafif ve etkili ışık ile mağaza etkileyici bir görünüm kazanmış.

mağaza dekorasyon fikirleri

Işıklandırmaların doğrudan ürünlere yansıdığı bir tasarım görüyoruz. Bu sayede doğru ışıklandırma ile ürünler vurgulanırken, mağazanın modern duruş sergilemesi sağlanmış. Ürünleri sergilemek için raf kullanılması ve tablonun olduğu duvarın aydınlatılması da mağazayı etkileyici kılan detaylardan.

Işıklandırmayı tavanda hafif tutup duvardan yansıtmak son zamanlarda en çok yapılan dekorasyonlardan biri.

3- Ziyaretçilerin İçeride Geçirdiği Vakti Uzatın

Ziyaretçilerin mağazanızda rahatlıkla dolaşabilmesi çok önemlidir. Bu detay aynı zamanda mağazanızda gezinme süresini de arttırarak ziyaretçilerin alışverişe daha yatkın olmasını sağlar.

mağaza dekorasyon önerileri

Bu tasarımda mağazanın orta kısmının oldukça geniş olduğunu görüyoruz. Bu sayede ziyaretçiler geniş ve ferah bir ortamda alışveriş yapma deneyimi yaşayacaktır. Ziyaretçilerin mağaza içerisinde rahat hissetmesi ve gezinebilmesi, alışveriş yapma oranlarını arttırır.

Mağazanın geniş bir gezinme alanının olması, ziyaretçilerin gezinme oranlarını da arttırır. Rahat rahat gezinebilen ziyaretçiler mağazada daha uzun süre vakit geçirir. Böylece ürünleri daha detaylı inceleme fırsatı bulurlar. Bu da alışveriş yapma oranını tabii ki olumlu yönde etkiler.

magaza dekorasyonu 2

Mağazada geniş alan kullanmakla birlikte, ziyaretçilerin ilgisini çeken mağaza dekorasyon ürünleri de mağazanızda gezinme oranını arttırır. İlgi çekici aksesuarlar, dekorasyona uyumlu ürünler ve ışıklandırmalar sayesinde mağazanız dikkat çekmeyi başaracaktır. Yukarıdaki görselde hem gezinme alanının hem de dekoratif ürünlerin uyumunu görüyoruz. Bu uyum doğru ışıklandırma yöntemi ile desteklenmiş.

Böyle bir dekorasyon mağazanızı dışarıdan gören kişilerin de ilgisini çekerek içeriye girmelerini sağlar. İçerideki modern tasarım ürünü kaliteli gösterir ve ziyaretçinin alışveriş yapma isteğini uyandırır.

Ziyaretçiler her zaman dışarıdan kaliteli görünen mağazalarda, rahat rahat gezinebildikleri alanlarda alışveriş yapmayı tercih eder. Rahat ve diledikleri gibi vakit geçirebildikleri mağazalar, onlara verimli bir alışveriş deneyimi yaşatır.

Ankara Move iç mimarlık firmaları arasında başarısıyla ön plana çıkan Move Mimarlık, hayalinizdeki mağazayı gerçeğe dökmek amacıyla her zaman hizmetinizde.

“İlham Veren Mağaza Dekorasyon Fikirleri” başlıklı makalemizden memnun kaldıysanız Hayatınızda Yenilik Katacak Ev İçi Dekorasyon Önerileri başlıklı makaleye de göz atabilirsiniz.

Yukarı Dön
Kapat Zoom