'; İskandinav Tarzı Dekorasyon Nedir Nasıl Yapılır? » Move Mimarlık A.Ş.

İskandinav Tarzı Dekorasyon Nedir Nasıl Yapılır?

İskandinav Tarzı Dekorasyon Nedir Nasıl Yapılır?

İskandinav Tarzı Dekorasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

İskandinav tarzı dekorasyon nedir? Nasıl yapılır? Birçok yeni dekorasyon kararı almış birey tarafından sorulmakta olan sorulardır. İskandinav tarzı dekorasyon uzun yıllardan beri en çok kullanılan ve en popüler olan dekorasyonlardan biridir. Birçok profesyonel mimarlık ofisi tarafından da tercih edilmekte olan İskandinav tarzı dekorasyon sadeli ve estetikli ile ön plana çıkmaktadır.

Genellikle uygulamalarda minimalist ve modern bir tarz göze çarpsa da genellikle doğal ve rahatlatıcı objeler ve uygulamalar kullanılmaktadır. Bu sahilde yaşam alanlarınızda zevkinize uygun olarak rahat sade ve bir o kadar huzurlu ortamdan oluşturulabilmektedir. İskandinav tarzını yaşam alanlarınızda uygulamak tasarımların sade ve basit olması nedeniyle oldukça kolaydır.

İskandinav Tarzı Dekorasyon Özellikleri

İskandinav tarzı ortamın tamamına uygulanabileceği gibi mobilyaların bazılarına da uygulanabilir. İskandinav tarzı sadeli basitliği ve ev içerisinde düzenli olmayı öne sürmektedir. Genellikle çok az eşya ile oluşturulan kompozisyonlarda kendine yer bulmaktadır. Karmaşıklıkları sevmeyen sade düzenli bir yapısı nedeniyle felsefesi her zaman için en küçük evlerde bile sade ve düzenli olmaktır.

Genellikle aydınlık renkte temiz hatlara sahip modern mobilyalar tercih edilmektedir. 1960’lı yılları anımsatan modern iç mimarlık tasarımından esinlenmek dedir. Birbirinden farklı özel alanlar için profesyonel iç mimarlık ofisi hizmeti almanız gerekmektedir.

İskandinav Tarzı Mobilya Özellikleri

İskandinav tarzı evin renginden başlayarak yer döşemesine, perdelerinden mobilyalarına kadar her yerde kendine bir ortam oluşturabilir. Bu nedenle İskandinav tarzında bir ortamın oluşturulabilmesi için mobilyalarında İskandinav tarzını yansıtan mobilyalardan seçilmesi gerekmektedir. İskandinav tarzı mobilyalar genellikle sade siyah ve beyaz tonlarında oluşmaktadır. En büyük özelliği temiz parlak ve düzenli bir yapıdan görünmesidir.

Bunun en büyük nedeni İskandinav evlerinin küçük olması ve bu küçük evlerin az eşyalar ve düzenli bir ortam sayesinde yaşanılabilir hale gelmesidir. Genellikle mobilyalarda beyaz veya toprak tonları tercih edilmektedir. Bu renkler haricinde de yine doğaya ait iç açacağı yeşil veya mavi tonları tercih edilebilmektedir. Genellikle İskandinav tarzını yansıtmak için ahşap mobilyalardan faydalanılmaktadır. Profesyonel iç mimarlık ofisi çalışanlarına alacağınız bir kaç tüyo ile benzersiz bir İskandinav tarzı ortama kavuşabilirsiniz.

 

Yukarı Dön
Kapat Zoom