'; Kurumsal Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı? » Move Mimarlık A.Ş.

Kurumsal Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kurumsal Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kurumsal Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kurumsal ofis dekorasyonu yaparken dikkat edilecek birkaç nokta bulunur. Bu açıdan ofisinizi tasarlarken ilk yapmanız gereken marka kimliğinizi vurgulamaktır. Ofis kimliğiniz için kullanacağınız renkler ve buna bağlı olarak kullandığınız diğer detaylar da ofis tasarımınızın temelini oluşturacaktır. Kurumsal ofisleri tasarlarken bir diğer önemli nokta ise ofisinize giren kişinin herhangi bir karışıklık görmemesi için dağınık bir düzen oluşturmamanızdır. Örneğin ofisinizde dekoratif bir dosya dolabı bulundurmanız önemlidir. Bu sayede karmaşadan uzak olabilirsiniz. Ofislerde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise depolama alanıdır. Bu depolama alanı sizin için erişilebilir bir yerde olmalı ve kimseyi yormamalıdır. Kullanılmayan nesnelerin bulunabileceği bu alan, şirket merkezi tasarlanırken genellikle arka planda bırakılır.

Açık Kurumsal Ofis Tasarımları

Açık kurumsal ofis dekorasyonu birçok avantajı olan bir uygulamadır. Sadece ofis maliyetlerini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda çalışanların birlikte çalışması için bir ortam yaratır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta, doğru etkileşimde bulunması gereken kişileri bir arada tutmaktır. Öte yandan, yanlış tasarıma sahip açık plan bir ofis, çalışanlar üzerinde tam tersi bir etki yaratabilir. Çünkü bu dekorasyonlar, bazı insanlar için dikkat dağınıklığı ve düşük performans gibi olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bundan dolayı açık ofis tasarımı için bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Kurumsal Ofis Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Kurumsal ofis dekorasyonu söz konusu olduğunda düzen özellikle önemlidir. Ofis iç tasarımı için önemli noktalardan biri de tasarımdaki bölünmedir. Ortamın temizliği, parçaların işlevselliğine ve fazlalık olmamasına bağlıdır. Bu görev, müşterileri ofise çekecek ve çalışan motivasyonunu artıracaktır. Ayrıca aydınlatma ve renk seçimi de önemli noktalardan biridir. Renklerin insan psikolojisi üzerinde önemli bir etkisi vardır. İş tanımınıza göre kullandığınız renkler psikolojik etki ile de sizi ön plana çıkaracak ve aydınlatma renkle birlikte ortamın atmosferine katkıda bulunan önemli bir unsurdur. Farklı çalışma ortamları, ofis tasarımında dikkate alınması gereken unsurlardan biridir. Kişiselleştirilmiş çalışma alanları çalışanlarınızı ve müşterilerinizi özel hissettirirken, işbirlikçi çalışma alanlarına sahip olmak iş yaptığınız kişilerle olan iletişiminizi geliştirdiğinden bu çok önemlidir.

Yukarı Dön
Kapat Zoom