'; Led Filament Ampuller İle Odanızı Renklendirin » Move Mimarlık A.Ş.

Led Filament Ampuller İle Odanızı Renklendirin

Led Filament Ampuller İle Odanızı Renklendirin

Led Filament Ampuller İle Odanızı Renklendirin

Son zamanlarda birçok ortamda kullanılmakta olan LED filament ampul modelleri dekorasyon amaçlı ortamların daha sıcak ve daha etkili görünmesini sağlamaktadır. 1920’li yıllarda Rusya’da icat edilmiş olan bir ampul çeşididir. Ampul içerisindeki diyotların oluşturmuş olduğu devredeki bir takım hareketlilikleri sayesinde aydınlatma sağlamaktadır. Evlerden iş ortamlarına hatta çalışma ortamlarına kadar birçok alanda led ampul ve led filament ampul kullanılmaktadır. Eski tip bir ampulün kullanılması yerine yeni bir ampulün kullanılması daha farklı alanlarda daha yaygın kullanılan bilmeyi ve dekoratif amaçlara uydurabilmeyi kolaylaştırmaktadır. Birçok kişi tarafından avantajları göz önünde bulundurularak tercih edilmektedir.

Led Filament Ampulün Avantajları Nelerdir

Dışarıdan baktığımızda da farkını görebileceğimiz Safir veya seramik çubuklardan üzerine dizilmiş mavi sarı fosfor silikon karışımı bir reçine ile yapılmış lamba türleri led filament ampuller olarak karşımıza çıkmaktadır ampul içerisindeki her bir filament çubuk yapısı 1 volt civarında elektrik tüketimi sağlarken 130 biberlik bir aydınlatma kapasitesine sahiptir. Ampul içerisindeki bu yapı göz önüne alındığında düşük maliyetlere çok fazla aydınlık elde edilmesi mümkündür. Görürüm nedeniyle de oldukça şık bir görüntü sunan bu lamba türleri özellikle Cafe restaurant gibi dekoratif yönlerine özen gösteren alanlar için kullanılmakla beraber evlerinizde de özellikle mutfaklarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz uzun ömürlü ampul çeşitlerinden biridir

Led Filament Ampul Nasıl Seçilir

Son zamanların en gözde aydınlatma aparatları arasında yer alan led filament ampul birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Ancak yine de kullanacağınız alanlara özel olarak net flament ampulleri tercih etmeniz ve kullanacağınız alana göre özel olarak kapasitesini ve boyutunu seçmeniz gerekmektedir. Bu kapsamda seçim yaparken öncelikle istediğiniz renge karar vermeniz gerekmektedir. Ne kadar bir aydınlatmanın size yeterli olacağını kararlaştırırarak lambanızın kaç kw olması gerektiğini belirlemelisiniz. Hepsinden önce enerji tasarrufunu göz önünde bulundurarak size yeterli olan aydınlatmayı en tasarruflu modeller arasından tercih etmelisiniz. Her bir ürün kendine göre beni bir göster işte bulunacağı için kullanacağınız alana göre aparatları ile beraber tercih etmeni dekoratif görüntüsünü tam anlamıyla oluşturmanız için önemlidir.

Yukarı Dön
Kapat Zoom