'; Mutfakta Işık Olsun » Move Mimarlık A.Ş.

Mutfakta Işık Olsun

Mutfakta Işık Olsun

Mutfakta Işık Olsun

İç mimarlık mesleğinin gözde tasarımlarını en şık ve en net gösteren mutfakların tasarım süreci hafife alınmamalıdır. Evin her köşesinde dekorasyon ve tasarım önemli olduğu gibi mutfak tasarımı son derece özenle hazırlanmalıdır. Evin hemen hemen her bireyinin en çok vakit geçirdiği mutfak tasarlanırken tüm bireylerin ortak zevkleri gözetilmelidir. Mutfakta çok daha fazla vakit geçiren ev hanımlarının zevki ve istekleri de çok daha ön planda tutulmalıdır. Mutfak tasarımı yapılırken kullanılacak her eşyanın kalitesine, işe yararlılığına ve daha birçok etmene dikkat edilmeli ve bu ölçütler doğrultusunda tasarım yapılmalıdır.

Mutfak Tasarımı Yapılacak Alanın Dikkat Edilmesi Gereken Hususları

İç mimarlık tasarımıyla birçok kişinin mutfakta yeni fikirleri ortaya çıkarmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Evlerde en çok vakit geçirilen alan olan mutfak tasarımı yapılırken birçok konu göz önüne alınmalıdır. Öncelikle tasarlanacak mutfak kullanıma ideal boyutta olmalıdır.

Tüm beyaz eşyaların rahatlıkla sığabileceği ve çok karmaşık durmayacağı kadar genişlikte mutfaklar tercih edilmelidir. Aynı zamanda mutfağın gün ışığı alması da hem mutfağın temizliği ve havalandırılması hem de içindeki eşyaların ömrünün olduğundan da kısalmaması için oldukça önemlidir. Tasarımı yapılacak mutfak yer altında olmamalı ve rutubet almayacak konumda olmalıdır.

Mutfak Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İç mimarlık mutfak tasarımları yeni fikirler ve dekorasyonlar ile kendine hayran bıraktırmaya devam etmektedir. Mutfak tasarımı yaparken mutfağın büyüklüğü göz önüne alınarak içine ihtiyaç duyulan eşyalar yerleştirilmelidir. Mutfak tasarımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise yağı ve kiri en az yansıtacak temizlenmesi kolay granit yapılar kullanmaktır.

Aynı zamanda mutfağa yerleştirilecek eşyaların gerekliliği ve yeterliliği de önemlidir. Yeteri kadar beyaz eşya ve yeteri kadar malzeme olması mutfağı karmaşık bir görüntüden kurtararak çok daha zarif ve şık bir tasarım ortaya çıkarılabilir. Mutfak tasarımının en önemli evresi eşyaların düzenidir. Az ve öz eşyayla zarif ve rahat kullanımlı bir gösterilmelidir. Ayrıca bu kadar teknolojik aletin bir arada olduğu ortama özellikle de beyaz eşyaların yanına kaktüs hem bir süs hem de radyasyon emici olarak yerleştirilebilir.

 

Yukarı Dön
Kapat Zoom