'; Salon Tasarımı İle Baştan Sona Yenilik » Move Mimarlık A.Ş.

Salon Tasarımı İle Baştan Sona Yenilik

Salon Tasarımı İle Baştan Sona Yenilik

Salon Tasarımı İle Baştan Sona Yenilik

Ankara plaza iç mimarlık tasarımları incelendiğinde salonda mükemmel ortamlar yaratıldığı ve modern tasarımın ön planda tutulduğu göze çarpmaktadır. Birçok kişinin salonunu düzenlemek ve tasarlamak istediği bilinmekle birlikte salonda farklı dekorasyon ve tasarım fikirleri ile birbirinden güzel alanlar yaratılmaktadır. Şık, modern, lüks, bohem tarzı, İskandinav modeli, spor ve daha birçok türde dekore edilen bu alanlar kişilerin zevki ve isteğine uygun şekilde hazırlanmaktadır.

Kişilerin isteğine göre bahar havası katacak renklerle cıvıltılı bir görünüş elde edildiği gibi daha soluk ve kapalı renklerle de ağırlaştırılmış bir ortam inşa edilmektedir. Evin en çok zaman geçirilen ve göze hitap eden yerinin salon olması nedeniyle kişiler bu alanı kendi iç dünyalarını yansıtacak şekilde tasarlamak ve dizayn etmek istemektedir.

Farklı Ve İlgi Çekici Salon Tasarımı Fikirleri

Ankara plaza iç mimarlık tarafından tasarlanan ve beğeni ile karşılanan salondaki değişiklik birçok kişinin evinde değişikliğe gitmek istemesine neden olmuştur. Kişilerin salonunun küçüklüğü, aydınlatılması, güneş cephesi gibi pek çok seçeneğe bağlı olarak değişik tasarım fikirleri bulunmaktadır. Özellikle kişilerin salonda huzurlu ve aydınlık ortamlar yaratılması tavsiye edilmektedir ancak bu durum kişilerin isteğine göre farklılık da gösterebilmektedir.

Salonu küçük ve az ışık alan bir ortama sahip olan kişilere beyaz, açık mavi, tozpembe gibi aydınlatıcı renkleri tercih etmesi ve dekorasyonlarını duvarda küçük tablolar ve çizimlerle tamamlaması önerilmektedir. Büyük ve aydınlık salona sahip olan kişilere ise farklı biblo tasarımları, heykel ve daha zıt renklerin bir arada kullanılarak şık bir görüntü sağlanması tavsiye edilmektedir.

Salon Tasarımında Kullanılacak Dekorasyon Önerileri

Ankara plaza iç mimarlık salon tasarımları incelendiğinde bohem, modern, şık, spor ve daha birçok tasarıma uygun dekorasyonlar kullanıldığı görülmektedir. Salon tasarımı yapmak isteyen kişilerin hangi ortamı yaratacağına karar vermesi ve buna bağlı olarak dekorasyon seçimi yapmaları önerilmektedir.

Örneğin İskandinav salon tercih eden kişilerin kuş tüyü figürleri ve siyah beyaz çizgileri kullanması önerilirken bohem tarz isteyen kişilerinse zıt renkler ve karmaşanın uyumu için farklı motifleri kullanması önerilmektedir. Kişilerin tüm bu fikirleri dikkate alarak tercihlerde bulunması gerekecektir.

 

Yukarı Dön
Kapat Zoom