'; Spora Keyif Katan Bir Spor Salonu Tasarımı » Move Mimarlık A.Ş.

Spora Keyif Katan Bir Spor Salonu Tasarımı

Spora Keyif Katan Bir Spor Salonu Tasarımı

Spora Keyif Katan Bir Spor Salonu Tasarımı

Spora keyif katan bir spor salonu tasarımı ile müşterilerinize daha memnun edebilir salonda daha keyifli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Zayıflamak isteyen, ya da sağlıklı yaşam adına sporu terk etmek istemeyen bireylerin sıklıkla tercih etti spor salonları için birbirinden farklı birçok dekarosyan fikri bulunmaktadır. Öncelikle spor alanlarının doğanın bir parçası haline getirilmesi insanların daha huzurlu bir ortamda spor yapabilmelerine katkı sağlar. Örneğin spor salonlarının mümkün olduğunca özellikle yaz aylarında etrafının açılabiliyor havadar bir ortama dönüştürülebiliyor olması mükemmel bir tasarım detaylıdır. Profesyonel mimari çalışmalarında yine spor salonlarında zemini kaplamak güzel bir fikir olarak görülmektedir. Yine zeminin yeşilliğini tamamlayacak bitkilerle spor salonunu donatmak ortamın ambiyansını kalitesini artıracaktır.

Spor Salonu İç Mimarlık Tasarımları

Spor salonlarında ayrıca yoga alanları da bulunabilmektedir. Bu alanlarda insanların huzurunu arttıracak bir ambiyansın yakalanması yoganın daha başarılı olmasını sağlayacaktır. Bu ortamların doğadan birer parça haline gelmesi için doğayı andıracak veya doğadan iz taşıyan malzemelerle donatılması gerekmektedir. Profesyonel iç mimari çalışmaları kapsamında koyu ahşap renkleri ile zeminini kaplamak dekorasyona başlanabilir. Sonrasında kenar döşeme nerede de farklı ahşap renkleri kullanılarak şık bir ortamın oluşması sağlanabilir. Aydınlatma armatürleri ve tavana asılı bitkiler ile de muhteşem bir ambiyans yakalanabilir. Bu uygulamalar gibi duayı anımsatacak birçok uygulamayı spor salonunun her bölümünde kullanabilmek mümkündür.  Özel spor salonlarında kullanılan duş kabinleri yerine Roma hamamını veya Türk hamamına andıran motiflerin kullanılması oldukça etkili bir tasarımdır. Aynı zamanda spor sonrasında kas ağrılarının giderilmesi ve spor yapanların vücutlarını rahatlatmak için mineral tuzlar eklenmiş sıcak bir havuz tasarlanabilir.

Ankara’da İç Mimarlık Ofisleri

Ankara’da profesyonel iç mimari projeleri ile adını doyuran Move mimarlık benzersiz tasarımları ile tüm yaşam alanlarınızı daha keyifli yaşayabileceğiniz ortamlara çevirmektedir. A’dan z’ye tüm alanların dekorasyon çalışmalarını alanında deneyimli ekiplerle yürütmektedir. Benzersiz bir bakış açısıyla alanların analiz edilmesi birbirinden farklı alternatiflerin sunulması da Move mimarlık ile mümkündür.

 

Yukarı Dön
Kapat Zoom