'; Ev Dekorasyon Fikirleri » Move Mimarlık A.Ş.

Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda, odanın büyüklüğü ve evin fiziksel özellikleri ana belirleyicilerinizdir. İhtiyaçlarınız ve tercihleriniz ne olursa olsun, birçok kişi evinin ferah ve işlevsel olmasını ister. Bu açıdan farklı zevklere hitap eden farklı salon, mutfak, banyo ve koridor örneklerini mevcuttur. Buradaki en önemli konu ise doğru ve işlevsel tasarımdır. Bu açıdan ilk kriter mekana uygun ve birbiriyle uyumlu parçalar seçmektir. Örneğin, döşemesi, halısı ve perdesi uyumlu bir şekilde birleştirilen ve alanı daraltmayan bir kanepe takımı ya da gardırop ve yatak ile uyumlu olan bir halı ve perde istediğiniz uyumu yakalamanıza yardımcı olur.

Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Son yıllarda oldukça popüler olan modern ev dekorasyon fikirleri, özellikle gençler tarafından beğenilmektedir. Evin rahatlığını ve sadeliğini kucaklayan modern ev dekorunu uygulamak için mümkün olduğunca düz çizgiler kullanmak gerekir. Diğer bir deyişle çok fazla detayı olmayan eşyaları ve mobilyaları tercih etmelisiniz. Sade dekorunuzda göz alıcı bir görünüm yaratmalı ve modern bir görünüm sağlamalısınız. Bu yaklaşım metal aksesuarlar, deri veya yapısal döşemeli koltuklar, sade ve sade mobilyalar olabilir. Yaklaşım zevke göre değişebilir ancak genel olarak modern evlerde sadeliği biraz olsun kırmak ve mekana hareket katmak için aydınlatma ve aksesuarlar kullanılabilir.

Rustik Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Doğal yaşamın tüm izlerini evinize taşımak istiyorsanız rustik ev dekorasyon fikirleri arasında bir tercih yapabilirsiniz. Ancak bu dekorasyon yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta eskinin izlerini eve taşımaktır. Rustik dekorasyonda genel olarak eski görünümler ile modern bir tarz elde edilir. Genelde bu ev tipine uyum sağlanırken hammadde kullanımına özen gösterilir. İşlenmemiş ahşap, eve doğal ve rustik bir his verir. Bunun dışında etnik desenli mobilyalar, keten kumaşlar, ağaç vurgulu aksesuarlar ve doğal görünümlü sepetler bu dekorasyon evlere yerleştirilirken kullanılabilir. Rustik dekor konusunda dikkat edilmesi gereken nokta, evi koyu renklerle karıştırmamaktır. Bu tarzda genellikle kahverengi tonlar kullanılır. Bundan dolayı ise kumaşlarda açık tonların tercih edilmesi önerilir. Bu gölgelikleri kullanırken evi boğmamaya ve güneş ışığını kaybetmemeye özen gösterilmelidir.

Yukarı Dön
Kapat Zoom