'; Küçük Alanlarda Rahatlık Ve Refah Nasıl Sağlanır? » Move Mimarlık A.Ş.

Küçük Alanlarda Rahatlık ve Refah Nasıl Sağlanır?

Küçük Alanlarda Rahatlık ve Refah Nasıl Sağlanır?

Küçük Alanlarda Rahatlık ve Refah Nasıl Sağlanır?

İç mimarlık 2021 yılının rengi olarak seçilmeyi hak eden mavi renk, insanlara huzuru ve refahlığı yansıttığını söyleyebiliriz.  Küçük alanlarda ferahlık getirmeye yarayan renk tonlarının seçimi hem göz şıklığı hem de ortam refahlığı açısından uygun olur. Bu renklere örnek olarak da maviyi söylemek mümkün olacaktır.  Küçük alanların ferah ve refahlığındaki en önemli etken ise ortam da bulunan eşyaların azlığı olacaktır.

Ne kadar çok eşya ve karmaşık bir ortam varsa küçük olmasının da yanı sıra epey iç karartıcı olabilir. Küçük ortamların mimarı yapısına birçok pencere bulunması mantıklı olacaktır. İçeriye ışık ve güneş girmesini sağlamak ortama refahlık verecektir. İç mimarlık çalışmalarının başında ise eşya seçimlerinin yumuşak, rahat olanlarının seçilmesi çok önemlidir.

Küçük Alanlarda Ferahlık Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç mimarlık 2021 yılının rengi ve eşya seçimleri küçük alanlarda şık ortam yaratılmasını sağlamaktadır. Seçtiğin eşyaların ince ve renkli olması size huzur verecektir. Alacağınız bir koltuğun sert olması kullandığınız zaman sizi rahatsız edeceğinin farkındasınızdır bundan dolayı kumaşı yumuşak ve rahata ettirecek düzeyde seçimler yapmalısınız. Küçük alanların iç mimarlık çalışmalarında eşya seçimlerinin kaba ve çok olması bulunduğunuz ortamı karışık ve bir o kadar rahatsız edici yapacaktır.

Küçük alanlarda seçime bağlı kullanacağının süs eşyalarının fazla abartılmaması gerekir. Böylece küçük alanlarda her yeri kaplayan eşyaların bulunması ortamı darlaştıracakve boğacaktır. Pencere ya da ortamın ışık alınmasını sağlayacak köşelerin olması ferah olmasını sağlayacaktır. Bu hususlara dikkat edilerek ev dizaynı ve küçük alan seçimleri yapmanız ferahlık ve rahatlık konusunda doğru bir seçim olacaktır.

Küçük Alanlarda Rahatlık Ve Konforu Yansıtacak Moda Renkleri Nelerdir?

İç mimarlık 2021 yılının rengi olarak sıralamak gerekirse bunlar; mavi, pembe, yeşil, beyaz renkler olabilirler. Mavi renk sakinliği, güzelliği, barışı, sevgi gibi duyguları sembolize eden tedavi edici bir renk olduğunu vurgulamak doğru olacaktır. Aynı zamanda yeşil renk refah, rahatlık, zenginlik ve umuttur.

Yeşil geleceğin beklentisidir. Yeşil rengi bulunduğunuz alanlarda kullanmak size iyi gelecektir. Beyaz rengi temizliği ve saflığı, pembe rengin şefkati, aşkı rahatlık konusunda seçimleriniz de etkili olacaktır. Kullanacağınız eşyalarda ya da bulunacağınız alanlarda yaptığınız renk seçimleri için sizi rahat ve konforlu bir ortam sunacaktır. Küçük alan seçerken bu renkleri seçmeniz her zaman sizi refah ve rahatlık sağlayacaktır.

 

Yukarı Dön
Kapat Zoom