'; Merkez Ankara Yapısı Özellikleri » Move Mimarlık A.Ş.

Merkez Ankara Yapısı Özellikleri

Merkez Ankara Yapısı Özellikleri

Merkez Ankara Yapısı Özellikleri

Merkez Ankara, yaşamda, ticarette, büyümede ve işbirliğinde birçok heyecan verici yeniliğe sahiptir. Bu açıdan yapı, şehir hayatına yeni bir bakış açısı getirmiştir. Sadece estetiğiyle değil, şehir yaşamı için verdiği değerle de öne çıkan ve projeleriyle dünya çapında tanınan Kohn Pedersen Fox, Merkez Ankara’nın etkileyici mimari tasarımına hayat vermiştir. Yapı, Showroom, model daireler, satış ve yönetim ofisleri, açık ve kapalı bahçelerden oluşur. Bu açıdan satış ofisi olarak hizmet veren 2.415 m2‘lik bir binadır.

Merkez Ankara Tasarımı

Merkez Ankara projesinin temel tasarım fikri, doğanın mimariyle bütünleşmesidir. Farklı odalar kat planı üzerinde sıralı olarak düzenlenmiş ve iç bahçeler yardımıyla mekansal olarak ayrılmış ve farklı işlevler içermektedir. Kapalı bahçeler, doğal ışığın binanın her köşesine girmesine izin vererek, iç ve dış alanlar arasındaki ayrımı bulanıklaştırır. Şeffaflık sayesinde görsel ilişkinin devamlılığı sağlanırken derinlik algısı da artar. İç bahçeler yardımıyla oluşturulan yapıya göre odaların işlevleri değişir. Giriş ve bekleme salonundan başlayarak proje maketinin sergilendiği ve satıcıların ziyaretçileri bilgilendirdiği alana giderek gerçek ölçü ve malzemelere göre hazırlanmış maket daire ile son bulur. Doğu cephesinde servis alanları ve erişim göbekleri kompakt bir şekilde düzenlenmiştir. İdari binalar batı tarafında gruplandırılmıştır ve merkez iç bahçeler ve proje sergisi olarak ayrılmıştır. Model hizmet alanları, ofisler ve reyonlar üst katta devam etmektedir. Ayrıca giriş holü galeri odalarından dolayı yüksek kat yüksekliğine sahiptir.

Merkez Ankara Projesi

Lüks anlayışınızı değiştiren Merkez Ankara projesi, 1.425 rezidans, şehrin en prestijli iş kuleleri ve A+ konfor ekipmanlarına sahip 1.302 ofis, dünyaca ünlü markaları barındıran 156 mağaza ile 600 metre uzunluğunda alışveriş caddesi ile açık alışveriş merkezi olarak karşınıza çıkar. Ayrıca proje, Türkiye’nin en büyük karma yaşam projesi özelliği bulunur. 1.7 milyon m2‘lik Millet Bahçesi’ne doğrudan erişimi olan proje, Millet Bahçesi’ne bir üst geçit ile bağlanarak yaşam alanının bir parçası haline gelmiştir. Ayrıca proje kapsamında 4 km uzunluğuna sahip olan bir tramvay hattı da bulunur.

Yukarı Dön
Kapat Zoom