'; Merkez Ankara Tasarımı » Move Mimarlık A.Ş.

Merkez Ankara Tasarımı

Merkez Ankara Tasarımı

Merkez Ankara Tasarımı

Ankara’da  iç mimarlık açısından beğeni kazanan projelerden biridir. Tasarım aşamasında profesyonel iç mimarlar ile çalışmaların yapılması, pek çok kişinin projeyi beğenmesine neden olmuştur. Çünkü her türlü projenin iç tasarımı önemlidir. İç tasarımlar, herhangi bir odanın içini tasarlama sürecidir. Mekanın verimli ve zarif kullanımına yönelik oda tasarımları, planlama, estetik ve teknik çözümlerle sağlanır. İç tasarım adı verilen tüm tasarım ve sonuç süreçleri, insanlara işlevsel yaşam alanları sunmayı ve optik bir ortam yaratmayı amaçlar. Birçok faktör iç tasarımı etkiler. Bu açıdan görsel faktör (renk, ışık, şekil), dokunsal faktör (yüzey, şekil, doku) ve işitsel faktör (gürültü, yankı) profesyonel mimarlar tarafından ele alınır. Bu kişiler, doğru malzemelerin doğru kullanımıyla gerekli estetiği yaratır. Ayrıca mobilya, aksesuar ve renkler konusunda kapsamlı bilgiye sahip oldukları için istediğiniz tasarıma kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

İç Mimarların Önemi

Merkez Ankara projesi iç mimarlık hizmeti alanında uzman mimarlar tarafından yapılmıştır. İç mimarlar, kaliteli ve fonksiyonel iç mekanlar yaratır. Bu açıdan bu kişiler profesyonel bir tasarımcıdır. Kazanılan deneyim ile tasarımcı sürekli gelişir. Bu nedenle daha iyi, kaliteli, zarif, sağlıklı, konforlu, güvenli ve estetik bir fiziksel ortam yaratır. İç mimari, çağın gereklerine uygun olarak genel mimariden bağımsız bir disiplin haline gelmiştir. Ayrıca iç mimarlar, dış mimarlar birlikte çalışmalıdır. Çünkü bir bina eksiksiz ve bütünsel bir kütledir ve iç ve dış mimarların birlikte tasarlaması gerekir. Ancak iç mimarlar, dış mekandan bağımsız olarak düzenlenen iç mekanları ihtiyaca göre tasarlar.

İç Mimarların Görevi

İç mimar, rezidans, otel vb. konaklama, okul, hastane vb. sosyal yapılar, kafe, restoran, mağaza, ofis, iş yeri vb. iç mekanlar ve tarihi mekanlar tasarlar. Bu açıdan her türlü mimari yapının en ince detayına kadar düşünülmüş süreçleri yönetir. Bu süreçler, elektrik, su, kalorifer, tavan ve duvar kaplamaları, yer döşemeleri, aydınlatma çözümleri, dekorasyon, malzeme, renk ve doku uyumlarıdır. Tüm bu süreci yöneten bir iç mimar mekansal çözümlerle ilgilenir ve bazı mimari kararlar alır.

Yukarı Dön
Kapat Zoom