'; Modern Klasik Sandalyeler » Move Mimarlık A.Ş.

Modern Klasik Sandalyeler

Modern Klasik Sandalyeler

Modern Klasik Sandalyeler

Modern klasik sandalyeler genellikle her iki tarzdan da vazgeçemeyecek olan kişiler için tasarlanmıştır. Hem çağın gerekliliklerine hem de klasik anlayışın şıklığını bir arada bulunduran bu sandalyeler iç mimarlık alanında birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Farklı kumaşlar, farklı modeller ve farklı renklerde birlikte modern klasik sandalyelerin kullanıldıkları alanlar ve kullanım amaçları da birbirinden çok değişik özellikler göstermektedir. Kişilere en uygun modeli seçmek için ise profesyonel destek alınabilir veya internet üzerinden araştırmalar yapılabilmektedir.

Yumurta Sandalye

Yumurta sandalye son zamanlarda daha popüler ve daha farklı tasarımlar ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Yumurta şeklini andıran bu sandalyeler iç mimarlık alanında yenilikçi yaklaşımlar ile birlikte sabit sandalyeler yerine tavandan asılmalı modeller haline de gelmektedir. Genellikle minimalist yaşam tarzına daha uygun özellikler göstermektedir. Yatak odası, oturma odası, havuz başı veya mutfak gibi birçok alanda fonksiyonel bir şekilde kullanılmaktadır. 3 farklı işlevde kullanılan tipleri bulunmaktadır. Ayrımı ise sabitleme yöntemine göre farklılık göstermektedir. Onlar ise:

  • Tavana asılan modeller,
  • Aynı anda hem tavana hem de zemine bağlanan modeller,
  • Özel çerçevesi ile zeminden destek alan askılı sandalyeler olmaktadır.

Bu modeller genellikle iç mekânın nasıl bir alana sahip olduğu ve alanın nasıl bir modernleştirmeye gidileceğine göre şekillenmektedir. Özellikle de kanca montajlı yanı tavandan asmalı olanları iç mekânın şeklini oldukça modernleştirmesinden dolayı diğer eşyaların tarzı oldukça önemli olmaktadır.

Swan Sandalye

Swan sandalye modelleri genellikle rahatlığı ve kişiye sağlamış olduğu konforu ile ön plana çıkmaktadır. Farklı kumaş ve kalitelerde olmasına rağmen bel ve sırt yapısını iyi kavrayan bir model olmasından dolayı iç mimarlık alanında özellikle de yöneticiler tarafından tercih edilmektedir. Ergonomik bir özelliğe sahip olan bu sandalyeler ofis ortamlarında ve yemek salonlarında kişilerin daha rahat bir şekilde vakit geçirmeleri için tercih edilmektedir. Sırtı destekleyen bir yapısının olması ve şeklinin diğer sandalye çeşitlerine göre daha farklı olmasından dolayı daha ön plana çıkan bir ürün olmaktadır. Yaşam alanına en uygun modelini seçmek için ise profesyonel destek alınması her zaman olumlu bir geri dönüş sağlamasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle istenilen şık ve ergonomik sandalyelere sahip olunmaktadır.

Yukarı Dön
Kapat Zoom