'; Togo Kuleleri Mimarisi » Move Mimarlık A.Ş.

Togo Kuleleri Mimarisi

Togo Kuleleri Mimarisi

Togo Kuleleri Mimarisi

Togo Kuleleri Eskişehir Yolu ile Anadolu Bulvarı’nın kesiştiği noktada yer almaktadır. ODTÜ kavşağına yakın olan bu kuleler, bir iç avlu etrafında oluşturulmuş ofis ve ticari alanlardan oluşmaktadır. Kulelerin bulunduğu yerin topografik yapısı, farklı seviyelerde zemin katların oluşturulmasına izin vermektedir. Ayrıca bodrum katında tasarlanan avlu ve ticari ünitelere birçok noktadan ulaşım sağlanabilir. Kule katlarındaki ofis birimleri şehir manzarasına bakar ve teknik ve ortak hizmet birimlerinin yer aldığı zemin kat lobisi gün ışığı almaktadır. İstenirse katın tamamı tek bir ofis olabilir veya farklı büyüklüklere bölünebilir. Bu açıdan ofis kuleleri farklı balkon tasarımları ile özel bir yapı oluşturmaktadır. Çalışma alanlarına doğal havalandırma sağlayan açılır kanat sistemleri, tüm cepheyi modüler bir düzenlemeyle çevreler.

Togo Kuleleri Konsepti

12.090 m2 arsa üzerine inşa edilen Togo Kuleleri, yatay alışveriş merkezi ve iki dikey ofis kulesi bulunmaktadır. Her kulede 7 bodrum kat, 28 kule katı ve zemin kat olmak üzere toplam 36 kat bulunmaktadır. Her kulede üç kat yarı açık ticari üniteler olarak kullanılmaktadır. Bu kuleler giriş ve çıkışında çeşitli alternatifler sunar. Zemin ve 3. katlardan giriş imkanı sayesinde ise sizi beklemeden ofisinize ulaştıran bir planlama yapılmıştır. Bunun yanı sıra otoparkta verimli yönlerle azaltılmış sirkülasyon ile zaman kazandıran bir yapı yaratılmıştır. İş merkezlerindeki yoğunluk göz önüne alındığında öncelikli olması gereken iç ulaşım sistemi Togo Kulelerinde 8 adet akıllı asansör ile sağlanmıştır.

Togo Kuleleri Özellikleri

Togo Kuleleri Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Ticari proje tipine sahip olan bu kuleler, ofis ve alışveriş merkezi olarak tasarlanmıştır. İşvereni Beştepe Kuleleri İnşaat olan ve mekanik projesi Yazman Mühendislik tarafından hazırlanan Togo Kuleleri’nin elektrik projesi Özer Mühendislik ve statik projesi Yüksek Proje tarafından hazırlanmıştır. 2015 yılında başlayan bu projenin 2017 yılında inşaatı başlamıştır. 119,500 m2 inşaat alanı olan kulelerin, 12,090 m2 arsa alanı vardır. Eski CHP milletvekili ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün’e ait olan bu kulelerin 16 Aralık 2019 yılında inşaatı mühürlenmiştir.

 

Yukarı Dön
Kapat Zoom