'; Vitrin Beytepe Mimari Özellikleri » Move Mimarlık A.Ş.

Vitrin Beytepe Mimari Özellikleri

Vitrin Beytepe Mimari Özellikleri

Vitrin Beytepe Mimari Özellikleri

Vitrin Beytepe, çeşitli faktörler göz önünde tutularak tasarlanmıştır. Mekan gereksinimleri, kullanıcı profili ve istekleri odanın gelişmesinde rol oynayan en önemli faktörlerdir. Bu açıdan ilk olarak kullanıcının istekleri işlevsel olarak yerine getirilir. Her şey projenin temasına uyan bir ayar ile başlar. Ardından hayatınızı kolaylaştıran, ihtiyaçlarınızı kaliteli bir şekilde karşılayan, çağdaş ve kalıcı, kullanıcıları ve çevreleriyle organik bağ kuran odalar yaratılır. Kullanıcının dokunabileceği yerlerin bir ömür sürmesi önemlidir. Bu açıdan yapılan projenin iç tasarımda titizlikle yaklaşılmıştır. Yapının endüstriyel ruhunu gizlemeden betonarmenin yüksek erişimi insan boyutlarına indirilmiştir. Sıcak malzemelerle kontrast oluşturarak, kullanıcılar ile mevcut yapı arasında bir köprü kurmak ve aynı zamanda mekansal ihtiyaçları çözmek adına ikinci bir kabuk oluşturulmuştur.

Vitrin Beytepe Tasarımı

Vitrin Beytepe tasarım aşamasında ana giriş, bekleme ve kontrollü girişler arasında mekansal bir akış oluşturulmuştur. Bu akışı zamansız koleksiyonlardan grafikler, sanat eserleri ve mobilyalarla desteklenmiştir. Ayrıca çok katlı koridorlarda kendinden emin İskandinav tarzını mevcut endüstriyel yapı ile harmanlayan çağdaş bir yaklaşım sunulmuştur. Bunun yanı sıra duvar ve zeminlerdeki malzemeleri, asansör kapılarını, ofis girişlerini ve tüm teknik gereksinimleri çözerek, zahmetsiz ama tarz sahibi mekanlar yaratmaya özen gösterilmiştir.

Vitrin Beytepe Projesi

Vitrin Beytepe projesi, hızla gelişen mahallesinden biri olan Beytepe’de tasarlanmıştır. Yapılan proje, bulvar kotunda ticari birimlerin tamamladığı plaza ile başlar. Ardından açık ve kapalı yemek alanları ve ofis bloğundan yeşile dönen platform ile bir bütün halinde devam eder. Açılış, en üst katta görünümde devam eder ve saçak ile yan sokağa bağlanan bir ofis bloğu ile ilerler. Bu saçak bir yandan ofis girişini sınırlarken, diğer yandan farklı fonksiyonların bir arada yaşamasını sağlar. Garantili açık ve kapalı alanların kullanımı ile optik sürekliliğin sağlandığı bu bina, bölgede yeni bir buluşma noktası ve yeni bir iş ve yaşam merkezi sunar. Geliştirilen yapı dili sayesinde uzaktan ve yakından dikkat çeken bir simge haline gelen proje, modern ve teknolojik yüzü ve yarattığı yaşam alanları ile Beytepe bölgesinin en çok dikkat çeken projelerinden biridir.

Yukarı Dön
Kapat Zoom